Licensed to New Jersey Striders Track Club, Inc.
                                       Hy-Tek's Meet Manager 7/30/2006 10:44 AM
                     NJ Strider Summer Series - 2/21/2006                      
                           Indian Hills High School                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    92 McCurdy Y, Kathlee     Unattached                        14.00  
  2   114 Carlino Y, Gina        Unattached                        14.80  
  3   129 Echo, Minhe            Unattached                        15.30  
  4   116 Sidaros Y, Liz         Unattached                        16.10  
  5    81 Inove Y, Yoshika       Unattached                        16.60  
  6   130 Harris, Hadiya         Unattached                        17.50  
  7   117 Jenson Y, Jackie       Unattached                        18.00  
  8    18 Bartel Y, Bridgett     Unattached                        18.10  
  9   131 Carter Y, Haley        Unattached                        19.60  
 10    80 Morgan Y, Maggie       Unattached                        20.00  
 11   132 Carter Y, Alana        Unattached                        22.60  
 
Event 2  Men 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   121 Webb, Sharif           Unattached                        11.00  
  2    10 Gray, Anthony          Unattached                        11.20  
  3   122 Andrews, Clifford      Unattached                        11.40  
  4   124 Banahene, Kwame        Unattached                        11.70  
  5     9 Monesmith, Fred        Unattached                        11.90  
  5   123 walker, Kevin          Unattached                        11.90  
  5   113 Healy, Conrad          Unattached                        11.90  
  8    27 Evans, Charles         Unattached                        12.10  
  9   120 Andrews, James         Unattached                        12.30  
 10   125 Georges, John          Unattached                        12.40  
 11    30 Fox, Jim               Unattached                        12.60  
 12   127 Andrews Y, Dwight      Unattached                        13.40  
 13   128 Davis Y, Tareef        Unattached                        14.10  
 13    83 Portelli, Joseph       Unattached                        14.10  
 15    12 Crawford Y, Chase      Unattached                        15.20  
 16     2 Bartel, David          Unattached                        15.30  
 17    14 Lawson Y, Andrew       Unattached                        15.60  
 18   134 Gumbs Y, Dashaw        Unattached                        15.90  
 18   126 Antoine Y, Jeff        Unattached                        15.90  
 20    82 Dunson Y, Altang       Unattached                        18.60  
 21    75 McDonald Y, Nicky      Unattached                        20.30  
 22   133 Bourdeau Y, John       Unattached                        20.70  
 
Event 3  Women 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    92 McCurdy Y, Kathlee     Unattached                        28.70  
  2   112 Romano, Juliana        Unattached                        31.00  
  3   136 Cho, Minnee            Unattached                        32.30  
  4    95 Spataro Y, Dominiq     Unattached                        32.80  
  5   130 Harris, Hadiya         Unattached                        37.90  
  6   131 Carter Y, Haley        Unattached                        42.50  
  7   132 Carter Y, Alana        Unattached                        53.50  
 
Event 4  Men 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     8 Strang, John           Unattached                        22.50  
  2   124 Banahene, Kwame        Unattached                        22.70  
  3     3 Rehm, Tim              Unattached                        22.90  
  4     4 Chierici, Anthony      Unattached                        23.10  
  5   122 Andrews, Clifford      Unattached                        23.30  
  6   121 Webb, Sharif           Unattached                        23.50  
  7   120 Andrews, James         Unattached                        24.40  
  8    27 Evans, Charles         Unattached                        25.00  
  9   125 Georges, John          Unattached                        25.50  
 10    30 Fox, Jim               Unattached                        25.90  
 11   135 Fox, Mark              Unattached                        27.60  
 12   127 Andrews Y, Dwight      Unattached                        28.70  
 13   128 Davis Y, Tareef        Unattached                        29.30  
 14   134 Gumbs Y, Dashaw        Unattached                        34.00  
 15   126 Antoine Y, Jeff        Unattached                        36.90  
 16    82 Dunson Y, Altang       Unattached                        43.60  
 17   133 Bourdeau Y, John       Unattached                        43.90  
 
Event 5  Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   137 Deloreto, Kimberly     Unattached                      1:04.10  
  2    95 Spataro Y, Dominiq     Unattached                      1:09.40  
  3   112 Romano, Juliana        Unattached                      1:13.00  
  4   116 Sidaros Y, Liz         Unattached                      1:22.90  
  5    80 Morgan Y, Maggie       Unattached                      1:29.50  
  6   138 Johnson Y, Jackie      Unattached                      1:35.60  
  7    39 McDonald Y, Jacqui     Unattached                      1:38.40  
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     4 Chierici, Anthony      Unattached                        51.40  
  2     3 Rehm, Tim              Unattached                        52.40  
  3    73 Coles, Elvis           Unattached                        52.90  
  4   140 English, Jason         Unattached                        53.30  
  5   120 Andrews, James         Unattached                        53.60  
  6   139 Hughes, Bill           Unattached                        54.40  
  7    97 Levermore, Dan         Unattached                        59.50  
  8   135 Fox, Mark              Unattached                        59.70  
  9   128 Davis Y, Tareef        Unattached                      1:05.90  
 10   141 Hilpmann Y, Kory       Unattached                      1:11.30  
 11   142 Christopher Y, And     Unattached                      1:14.70  
 
Event 7  Women 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   143 Jeltes Y, Lindsey      Unattached                      2:28.20  
  2    95 Spataro Y, Dominiq     Unattached                      2:43.30  
 
Event 8  Men 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    47 Boyle, Sean            Unattached                      2:04.50  
  2   139 Hughes, Bill           Unattached                      2:12.30  
  3   144 Dbois, Ryan            Unattached                      2:17.70  
  4   134 Gumbs Y, Dashaw        Unattached                      3:08.50  
 
Event 9  Women 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   145 Polansky Y, Sarah      Unattached                      6:03.50  
  2    36 Falvey, Kara           Unattached                      6:03.90  
  3    94 Kloss Y, Paige         Unattached                      6:47.10  
  4    80 Morgan Y, Maggie       Unattached                      7:23.10  
  5    37 Falvey Y, Brenna       Unattached                      8:05.70  
 
Event 10  Men 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    47 Boyle, Sean            Unattached                      4:38.30  
  2   146 Zirk, William          Unattached                      5:07.50  
  3   144 Dbois, Ryan            Unattached                      5:29.20  
 
Event 11  Women 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   149 Bissell, Elizabeth     Unattached                     11:38.30  
  2   147 Szorentini, Jessic     Unattached                     14:30.50  
  3   148 Szorentini, Amanda     Unattached                     14:45.20  
  4    54 Insignares, Patty      Unattached                     14:46.70  
 
Event 12  Men 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    96 McCurdy, Kevin         Unattached                     11:28.90  
  2    89 Lamberti, Frank        Unattached                     11:29.10  
  3    12 Crawford Y, Chase      Unattached                     12:25.80  
  4    48 Stabile, Alec          Unattached                     12:31.70  
 
Event 13  Women High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   118 Koop, Erica            Unattached                      4-08.00  
  2   115 Drosdick, Rachel       Unattached                      4-06.00  
 --   117 Jenson Y, Jackie       Unattached                           NH  
 --   116 Sidaros Y, Liz         Unattached                           NH  
 
Event 14  Men High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1     8 Strang, John           Unattached                      6-06.00  
  2   119 Cunning, Patrick       Unattached                      5-08.00  
  3     9 Monesmith, Fred        Unattached                      4-02.00  
 
Event 17  Women Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   115 Drosdick, Rachel       Unattached                     15-11.00  
  2   114 Carlino Y, Gina        Unattached                     13-11.75  
  3    92 McCurdy Y, Kathlee     Unattached                     13-01.00  
  4    36 Falvey, Kara           Unattached                     12-00.50  
  5    39 McDonald Y, Jacqui     Unattached                     10-01.50  
 
Event 18  Men Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    91 Medina, Orestes        Unattached                     21-10.25  
  2   113 Healy, Conrad          Unattached                     20-08.00  
  3   105 Gugliotta Y, Kyle      Unattached                     14-03.50  
  4    14 Lawson Y, Andrew       Unattached                     11-05.25  
  5    75 McDonald Y, Nicky      Unattached                      8-08.00  
 
Event 19  Women Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   112 Romano, Juliana        Unattached                     30-06.50  
 
Event 20  Men Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   105 Gugliotta Y, Kyle      Unattached                     31-08.00  
 
Event 21  Women Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   106 Cordero, Leann         Unattached                     87-04.50  
 
Event 22  Men Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    65 Ciccone, Tony          Unattached                       127-06  
  2    71 Lanzalotto, Tom        Unattached                       122-03  
  3     9 Monesmith, Fred        Unattached                       120-04  
  4    64 Dunphy, Rich           Unattached                        88-02  
  5   108 Monesmith, Joseph      Unattached                        55-07  
 
Event 23  Women Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   106 Cordero, Leann         Unattached                     29-11.00  
 
Event 24  Men Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   109 Gordell, Jeff          Unattached                     52-06.50  
  2   111 Wyche, Valbert         Unattached                     45-00.00  
  3    65 Ciccone, Tony          Unattached                     40-08.25  
  4    71 Lanzalotto, Tom        Unattached                     39-08.00  
  5     9 Monesmith, Fred        Unattached                     31-00.00  
  6    64 Dunphy, Rich           Unattached                     29-06.00  
  7   110 Novello Y, Ron         Unattached                     25-08.50  
 
Event 25  Women 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   101 Snochowski, Alliso     Unattached                      8:36.60  
  2    99 DuBois Y, Samantha     Unattached                      9:08.50  
  3   100 Calandrillo Y, Bla     Unattached                      9:19.60  
  4   102 Novello Y, Gianna      Unattached                      9:46.10  
  5    81 Inove Y, Yoshika       Unattached                     10:33.10  
 
Event 26  Men 1600 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   133 Bourdeau Y, John       Unattached                     11:00.00  
 
Event 28  Men 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    83 Portelli, Joseph       Unattached                        17.30  
  2   150 George, Billy          Unattached                        17.60  
  3   127 Andrews Y, Dwight      Unattached                        21.20  
  4   141 Hilpmann Y, Kory       Unattached                        21.70  
 
Event 31  Mixed 1600 Meter Run Prediction M
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   153 Stabile, Sam           Unattached                         7.30  
  2   103 Collins Y, Danny       Unattached                         9.10  
  3   151 Armonaitis, Will       Unattached                        10.60  
  4    99 DuBois Y, Samantha     Unattached                        11.20  
  5   148 Szorentini, Amanda     Unattached                        11.80  
  6    53 Ruback, Barry          Unattached                        15.00  
  7    52 Insignares, Jamie      Unattached                        20.70  
  8   147 Szorentini, Jessic     Unattached                        26.40  
  9   152 Collins, Frank         Unattached                        55.00